Լավրովն ու Քերին, հնարավոր է, ներկա լինեն Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպմանը
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի հանդիպումը նախատեսվում է անցկացնել Վիեննայում՝ մայիսի 16-ին։ Ակնկալվում է, որ հանդիպմանը ներկա կլինեն նաեւ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Մարկ Էյրոն։ Նման հայտարարություն է արել ՌԴ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, գրում է РИА Новости-ն։
«Հաջորդ շաբաթ Վիենայում նախատեսվում է, ընդգծում եմ՝ նախատեսվում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը։ Նախատեսվում է նաեւ, որ հանդիպմանը կմասնակցեն նաեւ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների արտաքին գործերի նախարարները։ Հանդիպման հիմնական նպատակը կլինի ջանքեր գործադրել՝ հրադադարի ռեժիմն ուժեղացնելու եւ բռնության դեպքերը թուլացնելու համար»,- ասել է Զախարովան՝ նշելով, որ նման հանդիպումը կարող է շփման գծում իրավիճակը կայունացնել ու բանակցությունների համար անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծել։