31 Մարտի, Երկուշաբթի, 2025
Գյումրիի քաղաքապետ, ԲՀԿ անդամ Սամվել Բալասայանի արձակուրդը կապ չունի Եռյակի հանրահավաքի հետ: Այս մասին Henaran.am-ին տեղեկացրեց քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Լիլիթ Մակարյանը: “Հոկետմբերի 12-ին քաղաքապետի ծննդյան 60 ամյակն է, եւ նա իր ընտանիքի հետ նշելու է արտերկրում: Արձակուրդը նախապես պլանավորված էր եւ պաշտոնապես արձակուրդը ավարտվում է հոկտեմբերի 18-ին”,-տեղեկացրեց Լիլիթ Մակարյանը:
Այն դիտարկմանը, թե արդյոք արձակուրդը ճշտված է ԲՀԿ առաջնորդի հետ՝ Լիլիթ Մակարյանն ասաց, որ ինքը իրավասու չէ պատասխանելու այդ հարցին:
“Քաղաքապետարանը ապաքաղաքական կառույց է, եւ կա քաղաքապետի հրահանգ՝ ոչ մի աշխատակից չպետք է խառնվի քաղաքականությանն ու աշխատանքային ժամերին տեսակետ ներկայացնի”,-եզրափակեց մամուլի խոսնակը:
Նշենք, որ ըստ մամուլի հրապարակումների, Բալասանյանը մեկնել է Արաբական Էմիրություններ, որպեսզի չմասնակցի այսօր Գյումրիում կայնալիք Եռյակի հանրահավաքին: