01 Ապրիլի, Երեքշաբթի, 2025
Միեւնույն է` կհաշվեն 48 դրամով
ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը հրապարակել է «Դելոյթ ընդ տուշ» կողմից ներկայացված խորհրդատվության 1-ին փուլի հաշվետվությունը, որը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում իրականացրել է էլեկտրաէներգիայի թանկացման որոշման վերաբերյալ մոնիտորինգ, այսինքն` պետք է պարզեր, թե որքանով է այդ որոշումը արդարացված:
Հիշեցնենք, փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելյանը վստահեցրել էր, որ սեպտեմբերի վերջին ընկերությունը կտա ՀԾԿՀ-ի կողմից 2015-2016 թվականների համար հոսանքի թանկացման որոշման հիմնավորումների վերաբերյալ նախնական եզրակացությունը: Այս պահին այդ եզրակացությունը պատրաստ է.
«Այս պայմաններում, սակագնի բարձրացման վերաբերյալ կարգավորող մարմնի որոշումը՝ ուղղված ոլորտում իրադրության կայունացմանը և սպառողների հուսալի էներգամատակարարման պահպանմանը, մեր տեսանկյունից համարվում է հիմնավորված»,-ասվում է եզրակացության մեջ:
Ստացվում է տարեվերջին կամ հունվարից քաղաքացին 1 կՎտ/ժ էլէներգիայի դիմաց պետք է վճարի 48.78 դրամ` նախկինի 42 դրամի փոխարեն: