01 Ապրիլի, Երեքշաբթի, 2025
Աննախադեպ առաջարկ Սերժ Սարգսյանին
ՏՏ ոլորտի ձեռնարկությունների միության ղեկավար Կարեն Վարդանյանը հանդես է եկել աննախադեպ առաջարկով, այն է` Սահմանադրական բարեփոխումներ իրականացնել նաև Արցախում, այս կերպ վարահաստատելով Արցախի և Հայաստնի վերամիասնությունը:
Կարեն Վարդանյանն այն կարծիքին է, որ եթե Արցախը Հայաստանի մաս է, ինչպեսև օրեր առաջ հայտարարել էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ապա Արցախի տարածքում ևս` Արաքսի հովտից մինչև Մռավի լեռնաշղթա, հանրաքվե անցկացնել:
«Հանուն Արցախի վերջնական վերամիավորման` հասարակության անգամ ամենաընդդիմադիր հատվածը սիրով աչք կփակի նոր սահմանադրության մեջ եղած իր համար բոլոր վիճելի կետերի վրա: Սահմանադրական բարեփոխումները վերամիավորված Հայաստանի տարածքում անցկացնելով` ՀՀ նախագահը կվերականգնի Անկախության հռչակագրի այն խախտված իրվունքը, որ կատարվել է Սերժ Սարգսյանի և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կառավրման ժամանակ»,- ասել է Վարդանյանը