23 Փետրվարի, Երկուշաբթի, 2026
Ավելի արդարացի կլիներ, որ…Շարմազանովը՝ Սվիտալսկու հայտարարությունից (տեսանյութ)
ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովն, այսօր ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկու հայտարարություններին՝ ընտրությունների, ինչպես նաև ԿԸՀ-ի նկատմամբ վստահության պակասի վերաբերյալ, ընդգծեց. «Պարոն դեսպանն, ավելի արդարացի կլիներ, եթե մատնանշեր այն դրական միտումները, այն դրական բարեփոխումները, տեղաշարժերը, որ եղել ու այսօր էլ կան Հայաստանի ընտրական համակարգում, ժողովրդավարացման գործում, որը արվել է ԿԸՀ-ի մասնակացությամբ, այլ ոչ թե որ պարոն դեսպանը գնահատական հնչեցներ Հայաստանի ներքաղաքական կյանքի վերաբերյալ»:
Ըստ Շարմազանովի՝ ամբողջական գնահատական տալն ավելի արդարացի ու ճիշտ քայլ կլիներ դեսպանի կողմից: Նա ընդգծեց նաև, որ այդ լուրջ բարեփոխումները տեղի են ունեցել նաև Եվրամիության աջակցությամբ Հայաստանում այս ընտրական ցիկլի ժամանակ: