Ինչու է թանկացել Երևան-Հրազդան տրանսպորտը
«Այդ երթուղին շահագործող ընկերությունը մրցույթը ժամանակին շահել է 500 դրամով, ուստի իրավունք ուներ իր հաշվին այդ գինը իջեցնելու, բարձրացնելու իրավունք չուներ, այսօր բերել է մրցույթի գնին համապատասխան, բայց հնարավոր է՝ ժամանակի ընթացքում նորից փոխի այդ որոշումը և շարունակի աշխատել 400 դրամով»,-այսօր Կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն՝ անդրադառնալով Երևան-Հրազդան երթուղու սակագնի թանկացմանը։
Հիշեցնենք, որ արդեն մի քանի օր է՝ սակագինը 400 դրամից դարձել է 500 դրամ։
Հարցին, թե արդյոք կա՞ն ուրիշ նման ընկերություններ, որոնք մրցույթը շահել են ավելի ցածր սակագնով, այժմ էլ կարող են սակագնի բարձրացում իրականացնել, նախարարը պատասխանեց. «Կան մի քանի ընկերություններ, այդ ընկերությունների անվանացանկը չեմ կարող նշել, բայց մենք միասնական տրանսպորտային համակարգ ենք ներկայացնում, և այդ համակարգով ընդհանուր պատկերը կփոխվի»։