02 Ապրիլի, Չորեքշաբթի, 2025
2 տարի 8 ամիս Փաշինյան Նիկոլի համակարգը ստել է թալանի, միլիոնավոր հայերի հայրենադարձության, տնտեսական հեղափոխության, բանակի հզորացման եւ Արցախի հարցի շուրջ բանակցությունների մասին
Պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը կարծում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի համակարգը ստել է պատերազմի ընթացքի, զոհերի քանակի, հրադադարի կամ պատերազմի ավարտի առաջարկված տարբերակների եւ մի գիշերում ստորագված փաստաթղթի դրույթների մասին:
«2 տարի 8 ամիս Փաշինյան Նիկոլի համակարգը ստել է թալանի, միլիարդավոր դոլարների ներդրման, միլիոնավոր հայերի հայրենադարձության, տնտեսական հեղափոխության, բանակի հզորացման եւ Արցախի հարցի շուրջ բանակցությունների մասին:
2 տարի 8 ամսից՝ 45 օրը Փաշինյան Նիկոլի համակարգը ստել է պատերազմի ընթացքի, զոհերի քանակի, հրադադարի կամ պատերազմի ավարտի առաջարկված տարբերակների եւ մի գիշերում ստորագված փաստաթղթի դրույթների մասին: Հետագայում նաեւ բազմիցս ինքն ու իր համակարգը բռնվել են սուտ տեղեկություններ հաղորդելու վրա, որի սուտ լինելը հաստատել են Ռուսաստանի բարձ դիրք զբաղեցնող պաշտոնյաներ: Ամենաթարմ սուտը բացահայտեց Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն վսեվո լիշ 2 օր առաջ, երբ փաստեց, որ ստում են Փաշինյանն ու իր մամլո ստատուսչին, թե իբր Ռուսաստանը միշտ առաջարկել է 7 շրջանների հանձնում ոչ մի բանի դիմաց: Մարդը կոնկրետ ասում է՝ սուտ եք խոսում, փնթիներ: