03 Ապրիլի, Հինգշաբթի, 2025
Ես կռիվ չեմ անում, որ ուժեղ կամ թույլ լինեմ. Վանաձորի քաղաքապետը` մարզպետի հետ հարաբերություններից
Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը հերքում է լուրերը, թե իր ու Լոռու մարզպետ Արթուր Նալբանդյանի հարաբերությունները լարված են: Henaran.am-ի հետ զրույցում քաղաքապետն անդրադառնալով մամուլի հրապարակումներին, թե մի շարք համայնքապետերի, այդ թվում իր հարաբերությունները լարված են մարզպետի հետ` նա ասաց. «Դրանք ծիծաղելի լուրեր են: Մարզպետի հետ մենք շատ լավ աշխատանքային հարաբերությունների մեջ ենք»:
Մամիկոն Ասլանյանը հավելեց, որ իրենք երկուսն էլ նույն քաղաքական թիմի անդամ են, իսկ մարզպետը  մարզի ՀՀԿ-ի կառույցի ղեկավարն է: «Նա երբեք իրեն թույլ չի տվել խառնվել քաղաքապետարանի ներքին գործերին, գործավարությանը: Ուժեղ է այն քաղաքապետը, ում տնտեսությունը աշխատում, շնչում է, ում քաղաքը կարգի է հրավիրվում: Ես կռիվ չեմ անում, որ ուժեղ կամ թույլ լինեմ: Մենք նորմալ աշխատում ենք մեր վերցրած կուրսով ու առաջ ենք գնում»: