Հանդիպել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարները
ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի 67-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Նյու Յորքում գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 28-ին հանդիպել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանդիպման ժամանակ հանգամանալից քննարկվեցին հայ-ռուսաստանյան հարաբերությունների օրակարգի բազմաթիվ հարցեր՝ երկու երկրների ղեկավարների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ռազմավարական փոխգործակցության ամրապնդման նպատակով ձեռնարկվելիք քայլերը, միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցությունը եւ դիրքորոշումների համադրումը:
Նախարարներ Նալբանդյանն ու Լավրովը մտքեր փոխանակեցին մարդասպան Սաֆարովի ազատ արձակման հետեւանքով ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման, բանակցությունների ճանապարհով ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շարունակման շուրջ:
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարների հանդիպմանն արծարծվեցին նաեւ միջազգային օրակարգի մի շարք խնդիրներ: