03 Ապրիլի, Հինգշաբթի, 2025
Ոստիկանները գիտեին, թե ում են բերման ենթարկում. Արամ Մանուկյան
Առավոտյան «Չե՛ք, անցկացնի» շարժումը բողոքի ցույց էր իրականացնում Ազգային ժողովի առջև: Ցույցի ընթացքում ոստիկանների և ցուցարարների միջև քաշքշուկից հետո 21 հոգի բերման ենթարկվեց: Ոստիկաններն այդ ընթացքում փորձել են բերման ենթարկել նաև ԱԺ «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանին: Լրագրողների հետ զրույցում Մանուկյանը տեսակետ հայտնեց, որ ոստիկաններն այնքան են լկտիացել, որ փորձել են բերման ենթարկել նաև պատգամավորի:
«Մենք անհամապաղ պահանջում ենք ազատ արձակել բերման ենթարկվածներին, այլապես պետք է ահազանգենք հնարավոր բոլոր կառույցներին, որ տեղի ունեցածը բռնի ուժով իրենց նախագիծն անցկացնելու փորձ է»,- ասած պատգամավորը: Վերջինս նաև տեսակետ հայտնեց, որ ոստիկաններին եղել է հրահանգ բերման ենթարկել բոլորին և վստահեցրեց, որ նրանք քաջ գիտակցել են, որ փորձում էի բերման ենթարկել պատգամավորի:
Հիշեցնենք, որ փոխոստիկանապես Վալերի Օսիպյանը թույլ չէր տվել ոստիկաններին բերման ենթարկել պատգամավոր Արամ Մանուկյանին: