01 Ապրիլի, Երեքշաբթի, 2025
Հայաստանի նախագահը դեռ Ղարաբաղում է
Շարունակվում է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի այցը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: Այսօր Արցախի “Ասպարեզ” ռազմաուսումնական կենտրոնում նախագահ Սարգսյանը եւ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը ծանոթացել են զինծառայողների մարտական պատրաստվածության վիճակին:
Կենտրոնի սաներն անցկացրել են կրակային խոցման վարժանքներ, իրենց հմտություններն են ցուցադրել հատուկ ջոկատայինները, այդ թվում՝ դիպուկահարները, ներկայացվել են գերժամանակակից զինատեսակներ:
ՀՀ եւ ԼՂՀ նախագահները մասնակցել են Ստեփանակերտի նորակառույց “Արցախ” թաղամասի բացման արարողությանը: Թաղամասում պետության կողմից անվճար հիմունքներով բնակարաններ են ստացել մի քանի տասնյակ ընտանիքներ: Բնակարանամուտ նշողների մեջ հիմնականում ԼՂ բանակի զինծառայողներ են եւ արցախյան ազատամարտի մասնակիցների ընտանիքներ:
Իվանյան համայնքում նախագահներ Սերժ Սարգսյանը եւ Բակո Սահակյանը ներկա են գտնվել հիմնանորոգված եւ ժամանակակից բուժտեխնիկայով հագեցած զինվորական հոսպիտալի բացման արարողությանը:
Օրվա ավարտին  հայկական երկու պետությունների ղեկավարները մասնակցել են ԼՂ պաշտպանության բանակի հրամանատարական կազմի խորհրդակցությանը: