02 Ապրիլի, Չորեքշաբթի, 2025
Երևանն ու Թբիլիսին կարող են զարգացնել գործընկերային հարաբերությունները. Երևանի քաղաքապետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ:
Բարձր գնահատելով հայ–վրացական հարաբերությունները՝ քաղաքապետն ընդգծել է, որ  երկու ժողովուրդների բարեկամության դարավոր պատմությունն ու այդ համատեքստում ձևավորված ավանդույթները վստահաբար հիմք են հանդիսանում բարեկամ երկրների քաղաքների միջև գործընկերային կապերի էլ ավելի զարգացման և ընդլայնման համար։ Ներկայացնելով մայրաքաղաքի զարգացման առաջնահերթությունները, Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ Երևանն ու Թբիլիսին լայն հնարավորություն ունեն զարգացնելու գործընկերային հարաբերությունները մշակութային, կրթակական, զբոսաշրջության և մի շարք այլ ոլորտներում։ Քաղաքապետը կարևորել է նաև փորձի փոխանակումը տեղական ինքնակառավարման բնագավառում։
Դեսպան Շարմանաշվիլին քաղաքապետին վստահեցրել է, որ իր կողմից կանի հնարավորը՝ օժանդակելու Երևանի և վրացական քաղաքների համատեղ ծրագրերին, ինչպես նաև գործարար հետաքրքրություն ներկայացնող նախագծերին աջակցելու ուղղությամբ։