Օլիգարխ Ծառուկյա՞ն, թե՞ Րաֆֆի Հովհաննիսյան /վիդեո/
Եռյակին մաս կազմող “Ժառանգություն” կուսակցության անդամ, ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը Հայաստանի հաջորդ նախագահի պաշտոնում տեսնում է միմիայն Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: Մամուլի ասուլիսում անդրադառնալով այն հարցին, թե Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարեց, որ եթե իր կարիքը զգացվի, ինքը պատրաստ է նախագահական ընտրություններում առաջադրվել, Փոստանջյանը ասաց. “Ես Գագիկ Ծառուկյանի մտադրություններին չեմ անդրադառնալու: Հայաստանն ունի ընտրված նախագահ, դա Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է, եւ եթե լինեն ընտրություններ, ժողովուրդը կրկին կընտրի ժողովրդավարական ուժերին: Այս թեման փակված է”,- ասաց նա:
Պատգամավորը համոզված է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կարող է սպասարկել անցումային այս փուլը:
Հարցին՝ ինչպե՞ս կարող է օլիգարխ Գագիկ Ծառուկյանը նախագահի պաշտոնը զիջել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, Զարուհի Փոստանջյանը պատասխանեց, որ այդ պաշտոնը թելադրում է հասարակությունը, այլ ոչ` ֆինանսները, որովհետեւ վերջին նախագահական ընտրություններում Սերժ Սարգսյանը նույնպես հսկայական ֆինանսական միջոցներ ծախսեց, սակայն նա թե չընտրվեց նախագահ:
Մանրամասները տեսանյութում: