01 Ապրիլի, Երեքշաբթի, 2025
Որեւէ Լարսի անցակետ փակելը մեր վրա չի ազդի. Ամանորի սեղաններին պետք է լինի բացառապես հայկական արտադրության. վարչապետի աշխատակազմ
Հիմա չափազանց կարևոր է, որ հայերը՝ Հայաստանում և Սփյուռքում գնեն բացառապես հայկական արտադրության ապրանքներ՝ գյուղատնտեսական ապրանքներ, խմիչք, Հայաստանի ընկերությունների կողմից մատուցվող ծառայություններ: Այս մասին գրում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։
«Բիզնեսին և հարկ վճարողին նման կերպ աջակցելն Անկախությունն ու Սուվերենությունն ամրապնդելու համար կենսական նշանակության վարքագիծ է:
Որևէ Լարսի անցակետ փակելը մեր վրա չի ազդի, եթե Հայաստանի բիզնեսը նոր շուկաներ գտնի արտասահմանում ապրող մեր հայրենակիցների տոնական և ոչ տոնական սեղաններին: Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների սեղաններին պետք է լինի բացառապես հայկական արտադրության բանջարեղեն, միրգ, գինի, կոնյակ, այլ գյուղարտադրանք»:
Հիշեցնենք, Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունից հետո Լարսի անցակետից վերադարձվել են գյուղմթերքով բարձված հայկական բեռնատարները: