31 Մարտի, Երկուշաբթի, 2025
Ի՞նչու Եռյակը չի պահանջում վարչապետի հրաժարականը /վիդեո/լրացված/
Արարատում  Եռյակի հանրահավաքին ելույթ ունեցավ “Ժառանգության” փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը՝ մասնավորապես նշելով, որ իրենք ուզում են Հայաստանը դառնա օրենքի գերակայություն, իրավունքի եւ աշխատեղեր ունեցող երկրի:
Եռյակը  կողմնակից է ամբողջական իշխանափոխությանը: “Հայաստանը  սկսում է Սյունքիի մարզպետի պաշտոնում Սուրիկ Խաչատրյանի  նշակմամբ եւ  ավարտվում է Շանթ եւ Շահեն Հարությունյաններին 7 տարվա դատապարտմամբ: Մեզ հարցնում են, թե ինչու վարչապետի հրաժարական չենք պահանջում, որովհետեւ եթե Հովիկ Աբրահամյանը հրաժարական տվեց, նրան փոխարինելու  է Սուրիկ խաչատրյանը: Այդ պատճառով էլ ամբողջական իշխանափոխություն ենք պահանջում”,-ասաց նա:
Մարտիրոսյանը հորդորեց մասնակցել հոկտեմբերի 10-ի համապետական հանրահավաքին՝ նախազգուշացնելով, որ հնարավոր է ճանապարհները փակ լինեն: Ուստի նա մասնակցել ցանկացողներին խորհուրդ տվեց մի քանի օր առաջ գալ Երեւան:
Մանրամասները` տեսանյութում: