31 Մարտի, Երկուշաբթի, 2025
Դավութօղլուն քննադատներին հիշեցրել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հետ հանդիպումը
Թուրքիայի Արտաքին գործերի նախարար Ահմեթ Դավութօղլուն նախարարության 2014 թվականի  բյուջեի հատկացումների հետ կապված ելույթ է ունեցել Թուրքիայի ազգային մեծ ժողովում:
Ելույթի ժամանակ նա պատասխանել է ”Ազգայնականշարժում կուսակցության” նախագահի տեղակալ  Թուղրուլ Թյուրքեշի կողմից հնչեցված քննադատություններին, որոնք վերաբերում էին  արտգործնախարարի Հայաստան այցելությանը, գրում է Ermenihaber.am-ը:
Դավութօղլուն ի պատասխան նշել է, որ  Հայաստան իր այցելությունը հանցագործություն չէ:
”Ձեր հայրը (Արփասլան Թյուրքեշ-խմբ.)  hայ-ադրբեջանական բախումների  ժամանակ Փարիզում հանդիպել է Տեր-Պետրոսյանի հետ: Եթե դա հանցանք չէր, իսկ ըստ իս չէր, ապա Հայաստանի հետ մեր հանդիպումը նույնպես հանցանք չէ: Հայերի հետ  համատեղ արդար հիշողության շրջանակներում համախմբվելն էլ հանցանք չէ, այլ մի մոտեցում է, որն անհրաժեշտ է կյանքի կոչել: Ով ինչ ուզում է, թող ասի, մենք ոչ մի ազգի վերևից չենք նայի”,- Դավութօղլուի խոսքերը մեջբերում է թուրքական ”Միլլիյեթ” թերթը: