03 Ապրիլի, Հինգշաբթի, 2025
Ահա թե ինչու երջանիկ զույգերը սոցկայքերում չեն գոռում իրենց հարաբերությունների մասին
Այսօր այնպիսի ժամանակաշրջանում ենք ապրում, երբ մարդկանց մեծամասնությունն իրենց կյանքի մանրամասներով կիսվում է սոցկայքերում։ Սակայն ուսումնասիրությունները ցույց են տալիս, որ իսկապես երջանիկ զույգերը չեն շտապում գոռալ իրենց հարաբերությունների մասին սոցկայքերում։ Ահա թե որն է դրա պատճառը։
Երբ մարդիկ երջանիկ են իրենց հարաբերություններում, նրանք ապրում են այսօր եւ հիմա։ Եթե իրական կյանքում ամեն ինչ լավ է, նրանք ստիպված չեն ինչ-որ մեկին ինչ-որ բան ապացուցել կայքերում։
Յուրաքանչյուր զույգ, ով իր հարաբերությունները, վեճերն ու կռիվները ընդհանուր քննարկման է դնում, ոչինչ դրանից չի շահում։
Երջանկությունն այն է, որ լինեք սիրելիի կողքին, ոչ թե բոլորին ցույց տաք ձեր սերը։
Ոչ ոք որեւէ մեկի ապացուցելու բան չունի։ Մարդիկ չպետք է օգտագործեն սոց կայքերը՝ ցույց տալու կամ ապացուցելու համար, թե որքան երջանիկ են։ Անձնական կյանքը պետք է անձնական մնա։
Եւ ամենակարեւորը
Գիտնականները պարզել են, որ մարդիկ, ովքեր սոցկայքերից չեն օգտվում, ավելի երջանիկ են, քանի որ ստիպված չեն անընդհատ մրցակցել կամ մտածել, որ ընկերներից ոմանք ավելի երջանիկ են, հաջողակ, քան իրենք։