03 Ապրիլի, Հինգշաբթի, 2025
ՀՀԿ պատգամավորի խորհուրդը՝ «Ոչ»-ի ճակատին/վիդեո/
«Սահմանադրական բարեփոխումները մարդակենտրոն բնույթ ունեն և լուրջ առաջընթաց են հանդիսանալու իշխանության արդյունավետության բարձրացման առումով»,-այսօր «Հենարան» մամուլի ակումբում կայացած ասուլիսի ժամանակ հայտնեց Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
«Ակնհայտ է, որ և 1995 թվականին ընդունված Սահմանադրությունը մարդակենտրոն իշխանություն չապահովեց, քանի որ այն անձնակենտրոն էր, որտեղ հիմնականում անտեսված էին մարդու իրավունքները: Ես կարծում եմ, որ Սահմանադրական բարեփոխումների առումով առկա է քաղաքական կոնսոլիդացիա և նույնիսկ  այն քաղաքական ուժերը, որոնք դեմ էին արտահայտվում այդ փոփոխություններին՝ մասնակցում են Սահմանադրական բարեփոխումների քննարկումներին»,-նշեց Մելիքյանը:
Անդրադառնալով «Ոչ»-ի ճակատին` նա խորհուրդ տվեց այդ ճակատի մասնակիցներին ծանոթանալ Սահմանադրական բարեփոխումների նախագծին և բովանդակային առաջարկություններ ներկայացնել հանձնաժողովին: