Երեւանի քաղաքապետի ոսկե մեդալը՝ Պետրոս Հայկազյանին
Երեւանի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը հոբելյանական երեկո էր՝ նվիրված երաժիշտ-մանկավարժ Պետրոս Հայկազյանի 90-ամյակին։ Երեկոյին ներկա էին ՀՀ Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքաիսյանը, մանկավարժի տարբեր տարիների սաներ, երաժշտասերներ։
Պետրոս Հայկազյանը 1950 թվականից դասավանդում է Սայաթ-Նովայի ավնավ երաժշտական դպրոցում, 1967-2003 թթ. եղել է այդ դպրոցի տնօրենը, դասավանդում է նաեւ Պյ. Չայկովսկու անվան 10-ամյա երաժշտական դպրոցում եւ մանկավարժական 64 տարիների ընթացքում կրթել է հազարավոր երեխաների, անվանի ջութակահարների, ովքեր հանրապետական ու միջազգային մրցույթների դափնեկիրներ են։
Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը Երեւանի քաղաքապետի անունից շնորհավորել է Պետրոս Հայկազյանին եւ մանկավարժական երկարամյա գործունեության, երեխաների գեղագիտական դաստիարակության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի, ինչպես նաեւ 90-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ պարգեւատրել Երեւանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով։