Մենք մտածում ենք գրպանով. Գինոսյանի համար վիրավորական է /վիդեո/
“Կարին” ազգագրական համույթի գեղարվեստական ղեկավար, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Գագիկ Գինոսյանը կարծում է, որ չպիտի տարանջատել ազգային ու քաղաքացիական հասարակությունները: Henaran.am-ի հետ զրույցում Գինոսյանն անդրադարձավ հասարակության կայացմանը, քաղաքացիական հասարակությանը ազգային դարձնելուն, հաղթելու մարտավարությանը: “Ինձ համար վիրավորական է, որ այդքան ազգային խնդիրների ժամանակ ոտքի չկանգնեցին և 100, 50 դրամ թանկացնելու համար ոտքի կանգնեցինք, մենք մտածում ենք գրպանով”,-նշեց նա:
Ըստ վերջինիս` միայն խոսելով չէ, որ պետք է պայքարել ու աղանդավորի նման չպիտի կղզիանալ: “Եթե ես պայքարում եմ հարյուր դրամի համար և չեմ պայքարում, որ կարող է սա արտագաղթի նոր ալիքի բերել, ես այդ պայքարին չեմ մասնակցի: Եթե ես գիտակցում եմ, որ դա բերում է մարդկանց սեփական երկրից նոր հիասթափվելու առիթի, ես մասնակից եմ այդ պայքարին”:
Զրույցն ամբողջությամբ` տեսանյութում: