Հովիկ Աբրահամյանին սխալ են հասկացել
ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից  առաջ Հովիկ Աբրահամյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Ազգային ժողովում այսօր իր կողմից հնչեցրած այն հայտարարությանը, թե Մոսկվայում բանակցությունների սեղանին ԼՂՀ-ի ճանաչման հարցն է եղել՝ասաց, որ լրագրողները իրեն ճիշտ չեն հասկացել:
“Միջազգային հանրությունը դեռ չի ճանաչել ԼՂՀ-ի անկախությունը, ո՞նց կարող է նա միությանը միանալ: Եվ երկրորդը, ընդհանրապես մեր բոլոր հաջողությունները կապված են ԼՂՀ-ի հետ”,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Վերջինիս պարզաբանմամբ, ինքը ցանկացել է ասել, որ  ՀՀ-ի հարցերի լուծումը ուղղակիորեն լավ է լինելու նաեւ Ղարաբաղի համար: “Քանի որ ԼՂՀ-ն դեռ միջազգային ճանաչում չունի, չի կարող միանալ այդ միությանը. թե ոնց է ընկալվել, չգիտեմ”,-ասաց նա:
Արցախը, Արցախի հարցը երկրորդակա՞ն է Ձեզ համար հարցին, ԱԺ խոսնակն ասաց. “Արցախը եղել եւ մնում է առաջնային, եթե դուք կոնտեքստից կտրում եք, այլ բան է”: