31 Մարտի, Երկուշաբթի, 2025
Նույն փոսի վրա անիմաստ է անընդհատ սայթաքելը
ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ ՀԱԿ-ն իրենց ստորագրահավաքի տեքստ չեն ուղարկել, երբ տեքստը կտեսնեն, դրանից հետո կքննարկեն: Հիշեցնենք, ՀԱԿ-ը որոշել է հանրավքեն վիճարկելու համար դիմել ՍԴ, թեև արդեն մերժվել է ԿԸՀ-ի կողմից: Վարդանյանը նման կերպ մեկնաբանեց ՀԱԿ նախաձեռնությունը:
«Անձամբ իմ կարծիքն ասեմ, որ ես շատ տրամադիր չեմ շարունակելու այն անպտուղ աշխատանքը, որն անում է Լևոն Զուրաբյանը»,- ասաց Վարդանյանը: Ինչու՞ է դաշնակցականն այդ աշխատանքը անպտուղ համարում.
«Նույն փոսի վրա անիմաստ է անընդհատ սայթաքելը: Բազմիցս ասել ենք, այսօրվա ընտրական համակարգի պրոբլեմները մենք բոլորից լավ գիտենք: Մենք ասում ենք, որ մեր ամբողջ պրոբլեմը ընտրական համակարգն է, որը հնարավորություն չի տալիս արձանագրել, փաստարկել ու հիմնավորել ընտրական խախումների այն ծավալը, որ կարողանաս ապացուցել, որ դա ազդել է ընտրությունների արդյունքների վրա:Մենք ասում ենք՝ եկեք այս համակարգը փոխենք, ոչ ասողները ասում են՝ եկեք այս համակարգը պահենք, թող պահեն»: