10 Դեկտեմբերի, Երեքշաբթի, 2019
KFC

Ֆեյսբուքում սեռական բնույթի հայհոյանքներ գրող կանայք. Մաս 2

1561560208.0733_65093487_390443905010579_6786197981520461824_n

Ինչպես տեղեկացրել էինք նախորդ հոդվածով, AntiFake.am-ը սկսել է հրապարակումների շարք, որի նպատակը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում առողջ քննարկումների մթնոլորտը վերականգնելը և անհանդուրժողականությունն ու մարդկանց պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի շարունակական ոտնձգությունների կանխումն է:

Այդ նպատակով նախորդ հոդվածում անդրադարձել ենք ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում հայհոյախառն մեկնաբանություններ գրող 10 կանանց:

Այս հոդվածում ներկայացված են ևս 10 կանայք՝ Janna HakobyanShushanik Xondkaryan,  Hasmik AmaliaVarduhi MartirosyanԳայ ՅիանեRima AlaverdyanToma YeghiazaryanSusan YuzbashyanArusyak MkrtumyanMargarit Avetisyan, որոնց ֆեյսբուքյան էջերի ուսումնասիրությունից ակնհայտ է դառնում, որ նրանց մեջ կան մանկահասակ երեխաներ դաստիարակող կանայք, տատիկներ, արվեստի բնագավառի ներկայացուցիչներ, կենդանասերներ, սակայն այդ հանգամանքները չեն խանգարում, որպեսզի վերջիններս ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում դրսևորեն կնոջը ոչ հարիր վարքագիծ և կեղտոտ բառապաշարով ու սեռական բնույթի հայհոյանքներով գրառումներ անեն:

1.Janna Hakobyan –  https://www.facebook.com/janna.hakobyan.75

Այս կնոջ ֆեյսբուքյան էջից հասկանում ենք, որ մասնակցել է «հեղափոխության» ողջ գործընթացին, ուստի ենթադրաբար պետք է առաջնորդվեր Նիկոլ Փաշինյանի հեղափոխության՝ սիրո և համերաշխության սկզբունքներով, առավել ևս, որ իր ֆեսյբուքյան էջի գլխավոր նկարում նախկին ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանի հետ է, ով ևս պարբերաբար պնդում է, որ 2018 թվականի ապրիլ-մայիսյան իրադարձություններով Հայաստանում տեղի ունեցավ սիրո և հանդուրժողականության հեղափոխություն: Մինչդեռ այս կնոջ վարքագիծը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում և հայհոյախառն գրառումները ավելի խոսուն են, քան հեղափոխության հռչակած սկզբունքները: Այս կինը թերևս պատկերն է հասարակության այն շերտի, որն իրականացրեց իշխանափոխություն ,և որին այսօր իմքայլականները վկայակոչում են որպես իշխանության կրողի:

2.Shushanik Xondkaryan  – https://www.facebook.com/shushanik.xondkaryan

Պատկառելի տարիքով (69 տ.) Շուշանիկ Խոնդկարյանը, ով կարծես չունի ընտանիք և երեխաներ, աչքի է ընկնում կենդանիների նկատմամբ մեծ սիրով: Սովորաբար կենդանիներ պահող մարդիկ հանրային ընկալումներում համարվում են բարի մարդիկ: Սակայն այս կնոջ ֆեյսբուքյան գրառումներից ակնհայտ է դառնում, որ վերջինս ծայրահեղ անհանդուրժող է քաղաքական հակադիր կարծիք ունեցող անձանց նկատմամբ, ինչը դրսևորվում է վիրավորանքների և սեռական բնույթի հայհոյանքների տեսքով:

3.Hasmik Amalia – https://www.facebook.com/hasmik.amalia

Այս կինը, ում ֆեյսբուքյան էջից կարելի է մտածել, որ աստվածավախ և Աստծո պատվիրաններով առաջնորդվող կին է, զերծ չի մնում մարդկանց վիրավորելուց և սեռական բնույթի հայհոյանքներ տեղալուց:

4.Varduhi Martirosyan – https://www.facebook.com/varduhi.martirosyan.908

Վարդուհի Մարտիրոսյանի ֆեյսբուքյան էջից էլ պարզ է դառնում, որ վերջինս արվեստի բնագավառից է կամ անմիջականորեն կապ ունի արվեստի հետ: Սակայն դա, փաստորեն, չի խանգարում տիկնոջը սարսափելի վիրավորանքներով և սեռական բնույթի հայհոյանքներով գրառումներ կատարել:

5.Toma Yeghiazaryan – https://www.facebook.com/toma.yeghiazaryan

6.Arusyak Mkrtumyan – https://www.facebook.com/arusyak.mkrtumyan

Այս կնոջ ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ վերջինիս հայրենի քաղաքը Իջևանն է, սակայն նա բնակվում է Մոսկվայում։ Հայաստանից դուրս ապրող մեր հայրենակիցը բավականին տգեղ բառապաշարով վիրավորանքներ և սեռական բնույթի հայհոյանքներ է գրում Նիկոլ Փաշինյանի՝ Հայաստանում ապրող և գործունեություն ծավալող ընդդիմախոսների հասցեին։

7.Գայ Յիանե – https://www.facebook.com/gay.yane

Այս կինը, ինչպես նաև նրան հաջորդող մյուս 4 կայանք, պատկառելի տարիք և մանկահասակ թոռնիկներ ունեցող կանայք են, ովքեր ամենայն հավանականությամբ մասնակցություն ունեն իրենց թոռնիկների դաստիարակության գործընթացում։ Այդքանով հանդերձ` նրանք հրապարակային սեռական բնույթի հայհոյանքներ են գրում ֆեյսբուքում։

8.Rima Alaverdyan – https://www.facebook.com/rima.alaverdyan.3

9.Susan Yuzbashyan  – https://www.facebook.com/profile.php?id=100005531326546

10.Margarit Avetisyan  – https://www.facebook.com/margarit.avetisyan.568

KFC

Արխիվ

Դեկտեմբերի 2019
ԵԵՉՀՈՒՇԿ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ՆոյեմբերիՀունվարի

ՎԵՐՋԻՆ ԼՈւՐԵՐ