Հայաստանի տարբեր հատվածներից սկսվել է մեծ արտագաղթ և դրա միակ պատճառը անվտանգության ապահովման երաշխիքներ չունենալն է և ֆինանսական ողբալի վիճակը․ Հենրիխ Դանիելյան
«Մինչ Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցները իրենց ամբողջ կյանքը, հիշողությունները,հույզերը, ապրումներն ու «ունեցվածքը» մեկ կապոցում տեղավորած կհասնեին Հայաստան, նիկոլն այդ ընթացքում զբաղվում էր կառավարական առանձնատան վերանորոգման աշխատանքներով։ Արցախցիները, ովքեր հասնելով Հայաստան մինչև այսօր ունեն կացարանի խնդիր, չեն ստացել անգամ իրենց հասանելիք 100 հազար դրամ «աջակցությունը»։
Իսկ այս ամենը նիկոլի կառավարման շրջանի տրամաբանական շարունակությունն է և այսպես շարունակվելու է, եթե նիկոլը մնա իշխանության։ Շռայլությունները գաղտնի չեն պահվում, արվում են բոլորիդ աչքի առաջ։ «Դուք պիտի իմանաք, թե ինչի համար եք վճարում». այսպես էր ասում նորանշանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` տեղեկացնելով հանրությանը, որ ընտանիքով տեղափոխվում է կառավարական առանձնատուն: Հիմա բոլորդ գիտեք և տեսնում եք, թե ինչի համար եք վճարում հարգելի հայրենակիցներ։ Այս աղետների շղթան էլ ավելի է շատանալու և ոչ միայն Արցախում դժոխքի միջով անցած մեր հայրենակիցների համար։
Հայաստանի տարբեր հատվածներից սկսվել է մեծ արտագաղթ և դրա միակ պատճառը անվտանգության ապահովման երաշխիքներ չունենալն է և ֆինանսական ողբալի վիճակը»։