Կոալիցիան անցյալում է.ԲՀԿ երիտասարդները մեկնաբանեցին Օսկանյանին
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԲՀԿ համամասնական ցուցակի երիտասարդ թեկնածուներ Վահան Բաբայանն ու Տիգրան Ուրիխանյանը անդրադարձան Վարդան Օսկանյանի  այն հայտարարությանը, թե կոալիցիան ձեւական բնույթ է կրում:
Վահան Բաբայանն ասաց, որ հավաքվել են խոսելու ապագայի մասին, այլ ոչ՝ անցյալի, իսկ “կոալիցիան արդեն անցյալում է: ՛՛Արդեն կոալիցիա չկա եւ առանձին ենք մասնակցում ընտրություններին՛՛,- ասաց Վահան Բաբայանը:
Տիգրան Ուրիխանյանը նկատեց, որ կոալիցիան ժամանակավոր բնույթ կրող համատեղ կառավարման մեջ քաղաքական ուժերին միավորող ձեւակերպում է, որն ունի իր սկիզբը եւ ավարտը:
՛՛Հիմա յուրաքանչյուր մարդ իր լեքսիկոնից ելնելով տալիս է իր ձևակերպումը, բնականաբար կոալիցիան չէր կարող հավերժ լինել, մենք կցանկանայինք որ ԲՀԿ-ն հստակ պատասխանատվություն ունենար եւ կրեր պատասխանատվություն՛՛,- լրագրողներին յուրատեսակ ուղերձ հղեց Տիգրան Ուրիխանյանը՝ հայտարարելով, որ ԲՀԿ-ն այլընտրանք է բոլոր քաղաքական ուժերի համար: