03 Ապրիլի, Հինգշաբթի, 2025
«Կառավարությունն ուզում է անկեղծ լինել» /վիդեո/
«Այս տարին հետաքրքիր ու աղմկոտ էր: Մի քիչ փոթորիկներ կային, որովհետև 2016-ին նաև Կառավարությունում փոփոխություններ եղան: Այդ փոփոխություններն էական եղան, թեև կարճ ժամանակ է մնացել, մինչև տարվա ավարտին: Բայց պետք է ասել՝ այս փոփոխությունն էականորեն ազդեց տարվա արդյունքի վրա», – «Հենարան» ակումբում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում ասաց Հայաստանի գործատուների միության նախագահ  Գագիկ Մակարյանը:
Բանախոսը շեշտեց՝ նախկինում խոսվում էր տնտեսական աճի մասին, բայց շատերը, այսպես ասած, դա չէին զգում: Այժմ Կառավարությունն ուզում է հանրությանն իրական թվեր ներկայացնել:
«Կառավարությունն ուզում է ճիշտ իրավիճակ ներկայացնել քաղաքացիներին, այսինքն՝ այդ հարցում արդարացի լինել ու անկեղծ: Երբ իրական պատկերն է ներկայացվում, այդ դեպքում հնարավոր է լինում ճիշտ պլանավորել նաև հետագա անելիքները: Հաջորդ տարում էականեորեն ինչ-որ  հետընթաց չեք զգա տնտեսության մեջ», – ասաց բանախոսը: